Háromszáz állat pusztult el a Nova Kahovka-i gátszakadás utáni áradásokban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nem tudnak mindenkit megmenteni az ukrajnai gátszakadás után: a Sky News számolt be arról, hogy egy, a Dnyeper (Dnyipro) partján fekvő állatkert közel 300 lakója pusztult el a Nova Kahovka-gát átszakadása miatt.

„A parkot aláaknázták, emiatt lehetetlen volt evakuálni az állatokat. Megpróbáltuk megmenteni őket – minden nap az ágyútűz alatt két-két dolgozó az életét kockáztatva ment az állatkertbe, hogy megetesse az állatokat”

– írta Facebook-oldalán a Kazkova Dibrova állatkert. „Most Oroszország mindent elpusztított. Megszakad a szívünk a fájdalomtól.”

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!