Háromszáz állat pusztult el a Nova Kahovka-i gátszakadás utáni áradásokban
Nem tudnak mindenkit megmenteni az ukrajnai gátszakadás után: a Sky News számolt be arról, hogy egy, a Dnyeper (Dnyipro) partján fekvő állatkert közel 300 lakója pusztult el a Nova Kahovka-gát átszakadása miatt.
„A parkot aláaknázták, emiatt lehetetlen volt evakuálni az állatokat. Megpróbáltuk megmenteni őket – minden nap az ágyútűz alatt két-két dolgozó az életét kockáztatva ment az állatkertbe, hogy megetesse az állatokat”
– írta Facebook-oldalán a Kazkova Dibrova állatkert. „Most Oroszország mindent elpusztított. Megszakad a szívünk a fájdalomtól.”
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom