A héten újra közlekedik a metró Harkivban, ezt a polgármester, Ihor Terehov jelentette be. Az orosz invázió után a civilek a föld alatti megállókban, aluljárókban kerestek menedéket, ezért felfüggesztették a járatokat.
„Minden vonalon újra elindulnak majd a szerelvények, de nem olyan sűrűn, mint a háború előtt, mert megsérült a bombázások idején a garázs, és még nem sikerült teljesen helyreállítani.” (Guardian)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom