Legalább ketten meghaltak, amikor az oroszok ágyúval lőttek a donyecki Vuledárban felállított segélyelosztó központot – írja a régiós kormányzó, Pavlo Kirilenko közlése alapján a Sky News. A kormányzó megrázó képeket is megosztott a helyszínről.
Legalább öt további civil megsérült a támadás során. Oroszország tagadja, hogy valaha is civileket lőttek volna.
A keleti területeken a szakadárok 2014-es leszakadása óta nem könnyű az élet, eddig is rendszeresen érték atrocitások a helyieket – mindkét oldalról.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom