Kirilo Timosenko közlése szerint a humanitárius folyosóknak köszönhetően 586-an hagyták el az ostromolt Mariupolt, a Luhanszki régióból pedig 513 embert mentettek ki. Mariupolból autóval menekültek az emberek, az utóbbi esetben pedig buszokkal szállították őket.
Ukrajna az elmúlt hetekben rendszeresen vádolta az oroszokat azzal, hogy a megállapodások ellenére lövik a humanitárius folyosókat, ezzel ellehetetlenítve a civilek mentését. Mariupol polgármestere korábban azt mondta, a 400 ezres város lakosságának több mint fele már el tudott menekülni, de 160 ezren még mindig a városban rekedtek.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom