Borboly értesülései szerint a DNA több erdélyi magyar ifjúsági szervezet közpénzfelhasználását vizsgálja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szokásos videós bejelentkezésben szólítja meg Borboly Csaba azokat az ifjúsági szervezetekben tevékenykedő „tisztességes fiatalokat”, akiket szerinte átvertek, hogy biztosítsa őket, nem késő felszólalni, lépni, cselekedni a korrupció ellen. Mindezt annak kapcsán, hogy felvezeti, hírt kapott, miszerint a korrupcióellenes ügyészség (DNA) nyomozást indított több erdélyi magyar ifjúsági szervezet tevékenységének kivizsgálására, ugyanis ezekben Erasmus+ közpénzekkel való visszaélés gyanúja merült fel.

„Én tudom, mit jelent az, hogy vádlottnak lenni, tudom, hogy mit jelent ártatlanul meghurcolni” – empatizált Hargita megye tanácsának alelnöke, majd kifejti, itt az idő félreállni azoknak, akik nem akarnak az ő sorsára jutni. Ugyanakkor a videóban azt is letisztázta, hogy azok, akik úgy gondolják, hogy a szervezett ifjúsági élet csak hatalomból és pénzből áll, azok nagyon rossz úton járnak és felelniük kell azért, amit tettek.

Miután a ChatGPT-vel felolvastatta, mivel jár egy Erasmus+ projekt anyagi forrásainak félrekezelése, nyomatékosította, aki „csak egy jó buli, egy jó valami, hívták, gyere, van hely, izé, írd alá, pá”-módon csatlakozott ezekhez a szervezetekhez, az áldozat ebben a helyzetben.

Zárómondatként elmondta azt is, az erdélyi magyarság sokkal többet érdemel annál, minthogy az ifjúsági vezetői „bűnbe szülessenek”. Aztán gyorsan korrigálta magát, hogy ez persze csak az ifjúsági szervezetek egy részét érinti. Mert a csíkiakkal ugyebár minden abszolút rendben van.

Borboly Csaba az Erasmus-projektek kapcsán felmerülő közpénzfelhasználással való visszaéléssel arra az esetre utal elsősorban amit az utóbbi időben a nyilvánosságban több alkalommal is tematizáltak, és ami az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács (UIET) vezetőségének Karib-tengeri kirándulásának hátterére vonatkozik.

Az UH.ro részletes oknyomozó cikkben járt utána annak, hogyan jutott el több UIET-vezető és RMDSZ-közeli fiatal politikus a Karib-térségbe, és mennyiben felelt meg az út annak a 60 ezer eurós Erasmus+ projektnek, amelynek hivatalos célja roma, afro-karibi és más hátrányos helyzetű fiatal zenészek támogatása volt.

Ezzel a megszólalásával Borboly Csaba pedig továbbra is azt a retorikát erősíti, miszerint szembehelyezkedik az RMDSZ hivatalos kommunikációjával, ugyanis az UH által korábban felkeresett RMDSZ-esek főként kommunikációs bakiként utaltak a fenti esetre. Sőt ebben a videóban Borboly arra bíztatja a fiatalokat, hogy ők is tegyenek így, saját szintjükön, menjenek szembe a korrupcióval. Hargita megye tanácsának alelnöke az utóbbi időben több alkalommal is kifejtette ellenérzéseit a párt jelenlegi működése kapcsán, sőt úgy fogalmazott, hogy szerinte őt ki akarják csinálni a Szövetségben. Erről itt írtunk részletesen.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!