Már ki is tűzték az Európai Unió zászlóját a Parlament épületére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Forsthoffer Ágnes első házelnöki döntéseként elrendelte az Európai Unió zászlajának kitűzését a Parlament épületére, és rögtön ki is tették.

Zászlók a Parlament homlokzatán – Fotó: Leonhard Foeger / Reuters
Zászlók a Parlament homlokzatán – Fotó: Leonhard Foeger / Reuters

Forsthoffer Ágnes bejelentését egyébként se a Fidesz, se a KDNP, se a Mi Hazánk nem tapsolta meg. Forsthoffer azt mondta, ez a zászló a jelképe annak, amire 22 évvel ezelőtt igent mondtak a magyarok, szimbolikus jelzés ez, hogy "újra megbecsült tagjai leszünk az Európai Uniónak.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!