Az RMDSZ-t Biró Rozália, az EMSZ-t Zakariás Zoltán képviseli az alakuló ülésen

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Országgyűlés alakuló ülésére a Magyarország határain kívül élő magyarok képviselőit is meghívták. A megosztott képek szerint az RMDSZ-t Biró Rozália Bihar megyei képviselő, az RMDSZ „parlamentjének”, a Szövetségi Képviselők Tanácsának az elnöke képviseli az ülésen, míg az Erdélyi Magyar Szövetséget Zakariás Zoltán, a párt elnöke képviseli.

Az ülésterem páholyában kaptak helyet a határon túli magyarok képviselői – Fotó: Szabó Bernadett / Reuters
Az ülésterem páholyában kaptak helyet a határon túli magyarok képviselői – Fotó: Szabó Bernadett / Reuters

A Vajdasági Magyar Szövetséget Pásztor Bálint VMSZ-elnök, a felvidéki Magyar Szövetséget Gubík László pártelnök, míg a a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetséget Brenzovics László elnök képviseli.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!