Az NVB és az NVI vezetői számoltak be az országgyűlési választásokról

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Nemzeti Választási Bizottság elnöke, Sasvári Róbert és a Nemzeti Választási Iroda elnöke, Nagy Attila számolt be az április 12-i országgyűlési választásokról.

Sasvári Róbert arról számolt be, hogy az NVB beadta a munkájáról szóló dokumentumokat a választásra vonatkozóan. Sasvári hosszan sorolta, hogyan dolgozott az NVB, ami 22 taggal működött, 37 ülést tartott, és nem talált szabálytalanságot a választási eredményben, így azt jogerősen elfogadta.

Nagy Attila szerint 79 százalékos rekord részvétellel, az Alaptörvénynek és a jogszabályoknak megfelelően zajlott le az április 12-i országgyűlési választás Magyarországon.

Most 20 perces szünetet rendelt el Vitányi István a parlament alakuló ülésén mandátumvizsgálat miatt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!