A képviselők letették az esküt, megalakult az új Országgyűlés
A mandátumvizsgálat után és a névsorolvasás után a képviselők letették az esküt. Annak szövegét, Berki Ákos, az Országgyűlés legfiatalabb, 21 éves tagja olvasta elő, majd a többi képviselő mondta utána. Az Országgyűlés képviselői Magyarországnak fogadtak hűséget, a jogszabály megtartására és megtartatására esküdtek fel a magyar nemzet javára. Újdonság a parlamentben, hogy lovári, beás, román és horvát nyelven is tett esküt néhány képviselő.

Vitányi István bejelentette, hogy megalakult az új Országgyűlés, majd felsorolta az ehhez kapcsolódó jogszabályokat, és megadta a szót Sulyok Tamásnak.
Ahogy a Telex megjegyzi, az új Országgyűlés megalakulásával véget ért az Orbán-kormány megbízatása. Ettől kezdve az Orbán-kormány ügyvezetőként működik az új kormány hivatalba lépéséig. Ebben az időszakban már korlátozott jogosítványai vannak a kabinetnek: nem köthet nemzetközi szerződést, kormányrendeletet pedig csak törvény felhatalmazása alapján, „halaszthatatlan esetben” alkothat.
Az ügyvezető kormányt az ügyvezető miniszterelnök vezeti, aki ebben az időszakban már nem tehet javaslatot miniszter felmentésére vagy új miniszter kinevezésére, és ugyanúgy korlátozott a rendeletalkotási jogköre, mint az ügyvezető kormánynak.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom