Az erdélyi egyházi vezetők is képviseltetik magukat az alakuló ülésen

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Néhány erdélyi egyházi vezetőt is felfedeztünk az alakuló ülésen készült fotókon és felvételeken. Az ülésterem egyik páholyában foglal helyet Kolumbán Vilmos József, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke, Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke, valamint Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke. Ezen kívül ott van Adorjáni Dezső, a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház püspöke is. Az erdélyi római katolikus egyház képviselőit egyelőre nem fedeztük fel a képeken.

Ahogy a Telex megjegyzi, beszédes a magyarországi egyházi vezetők hiánya. A római katolikus egyház lényegében egyáltalán nem képviseli magát, sem az MKPK elnöke, sem – Kocsis Fülöpöt leszámítva – püspökök nem mentek el a Parlamentbe. A református egyház négy püspökéből hárman elmentek az alakuló ülésre, a Steinbach József elnök-püspök, Barna Sándor és Fekete Károly részt vett az eseményen, hiányzott viszont a Fideszhez és a kegyelmi ügy kirobbanásához erősen kötődő Balog Zoltán püspök.

Kocsis Fülöp görögkatolikus metropolita érsek, illetve az evangélikus egyház is képviseli magát, utóbbiból Szemerei János elnök és püspök és Prőhle Gergely világi vezető is megjelent. Elment a kormányalakításra Iványi Gábor is.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!