Az RMDSZ Maros megyei szervezete kiáll a korrupcióval vádolt szászrégeni polgármester mellett
Az RMDSZ Maros megyei szervezete szombaton közölte: kiáll Márk Endre, Szászrégen RMDSZ-es polgármestere mellett, aki ellen – mint írtuk – hivatali visszaélés gyanújával emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
„Kiállunk Márk Endre mellett, hiszünk ártatlanságában, és bízunk benne, hogy az igazságszolgáltatás becsületesen és gyorsan végez majd a kivizsgálással” – olvasható a szervezet hivatalos Facebook-oldalán.
Márk Endre pénteken közösségi oldalán számolt be arról, hogy vádat emeltek ellene, mert 2021-ben polgármesterként 6000 lej értékben kötött jogi szolgáltatási szerződést, a DNA szerint a helyi önkormányzati testület jóváhagyása nélkül. Az elöljáró azt mondta: a bíróság feladata eldönteni, valóban szükség lett volna-e a tanács beleegyezésére. Hozzátette, hisz ártatlanságában, és továbbra is a közösség érdekében kívánja ellátni mandátumát.
Az RMDSZ Maros megyei szervezete kiemelte, hogy Márk Endre „munkájával, alázatával és elhivatottságával nemcsak a várost, hanem a közösséget is építi”, hiteles vezető, „aki románnak és magyarnak egyaránt példát mutat”.
A közel 30 ezer lakosú, szórványnak számító Szászrégenben 5607-en vallották magukat magyarnak a legutóbbi népszámláláson. A városnak korábban is több mandátumon át magyar polgármestere volt. Márk Endre 2020 óta áll a település élén, és 2024-ben több mint 50 százalékos támogatottsággal választották újra.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom