Vádat emeltek Márk Endre, Szászrégen polgármestere ellen
Hivatali visszaélés miatt vádat emelt Márk Endre, Szászrégen RMDSZ-es polgármestere ellen az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Maros megyei részlege. Az ügyet maga a polgármester hozta nyilvánosságra pénteken a Facebook-oldalán.
A vádirat szerint egy 2021-ben megrendelt, 6000 lej értékű jogi szolgáltatás áll a vizsgálat középpontjában, amelyet közvetlen beszerzéssel kötött le az önkormányzat, a helyi tanács határozata nélkül. Az ügyészség most azt vizsgálja, hogy szükség lett volna-e tanácsi jóváhagyásra a szerződéshez.
„Hiszek az ártatlanságomban, és teljesen megbízom az igazságszolgáltatásban. Egyúttal továbbra is felelősségteljesen fogom gyakorolni mandátumomat, a közösség érdekében, amelyet képviselek” – írta Márk, aki 2020 óta vezeti a Maros megyei várost, jelenleg második ciklusát tölti a polgármesteri székben.
Márk Endre legutóbb idén júliusban azzal került a sajtóba, hogy pénzügyi megszorításokra hivatkozva leállította a szászrégeni önkormányzat által finanszírozott városnapokat, mondván, hogy ebben a gazdasági helyzetben inkább „értelmesebb célokra”, például közszolgáltatásokra és folyamatban lévő beruházásokra kell költeni a pénzt. A döntés akkor pozitív visszhangot kapott, mivel a polgármester nyíltan kimondta: fölösleges a költségvetési hiány idején milliókat szórni fesztiválokra.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom