Kitűzték a székelyudvarhelyi gimnáziumi tragédia büntetőperének tárgyalását

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Marosvásárhelyi Ítélőtábla április 8-án 9 órakor tárgyalja először a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának összeomlása miatt indult büntetőügyet, szúrta ki a Hargita Népe a just.ro portálon.

Mint írtuk, több mint egy évvel a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának összeomlása után – amely két diák életét követelte – három gyanúsított ellen indult büntetőeljárás: a bíróságon felelniük kell: V. Zsolt műépítésznek, L. Szilveszter Sándornak, az árkot ásó cég ügyvezetőjének, S. Károly Róbertnek, a Gyulafehérvári Érsekség képviselőjének, az épület tulajdonosának.

Az ügyészség szerint az épület felújításának előkészítése során súlyos mulasztások történtek, amelyek végül a katasztrófához vezettek.

Őket az építési előírások megsértésével, gondatlanságból elkövetett emberöléssel és testi sértéssel vádolják. Az ügyészség szerint olyan hibákat követtek el, amelyek közvetlenül hozzájárultak a tragédiához. Ha a bíróság bűnösnek találja őket, 3–10 év szabadságvesztésre számíthatnak. Emellett 11 polgári fél erkölcsi kártérítési igénnyel lépett fel, összesen 4,7 millió euró értékben. További részletek itt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!