Iohannis: Egyik partnerünk sem fogja megérteni, Románia miért váltja le most az elnökét

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A leköszönő államfő azt mondta, az ellene indított felfüggesztési eljárás értelmetlen és alaptalan volt, mert ő sosem szegte meg az alkotmányt.

„Néhány napon belül a parlament megszavazza a felfüggesztésemet, és Románia válságba kerül, mert népszavazást hirdetnek az elbocsátásomról. Ennek belső és külső hatásai lesznek. Belföldön a népszavazás kifejezetten negatív lesz, megosztja a társadalmat. Az egész vita a negatívumokról fog szólni, az egész társadalom felbolydul. A következő elnökválasztásról nem lesz vita, a jelöltek nem is tudják majd bemutatni elképzeléseiket” – mondta Iohannis.

A felfüggesztésére irányuló kezdeményezés Románia nemzetközi hírnevére is káros lenne, tette hozzá a leköszönő államfő. „Egyik partnerünk sem fogja megérteni, hogy Románia miért váltja le az elnökét, amikor valójában már megkezdődött az új elnök megválasztásának folyamata. Senki sem fogja megérteni, mi értelme van egy ilyen törekvésnek, amikor a hivatalban lévő elnök úgyis távozni fog. Gyakorlatilag nevetség tárgyává válunk” – indokolta távozását Klaus Iohannis.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!