Kelemen Hunor: Bármilyen kormánykoalíció lesz, meg kell tudjon egyezni arról, hogy egy államelnök-jelöltje legyen

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az alkotmánybíróság által hozott határozatot tudomásul vette, de mint írtuk, nem hagyta szó nélkül. A Maszolnak pedig arról is beszámolt, hogy három lehetőséget lát kormánykoalíció alkotásra, viszont bármelyik forgatókönyv is érvényesül, a tagjai meg kell tudjanak egyezni arról, hogy egy államelnök-jelöltjük legyen – mondta az elnök.

A három opciót a következőképp vázolta fel:

  • Az egyik egy nagyon széles kormánykoalíció, ami azt jelenti, hogy akik a parlamenti többségről az elvi megállapodást aláírták, mind bekerülnek a kormányba.
  • A másik megoldás az, hogy PSD-PNL-USR alakít kormányt, ez szintén többséget jelent, de ezt a változatot Kelemen valamiért nem tartja valószínűnek.
  • A harmadik változat, a PSD-PNL-RMDSZ, az USR nélkül, ennek is van egy szűk többsége a képviselőházban és a szenátusban is.

„Nekünk az a fontos, hogy a magyarokat meg tudjuk védeni, egy olyan helyzetben, amikor a parlamentben 33 százalékot alkotnak a szélsőséges, magyarellenes pártok” – nyilatkozta Kelemen.

Kelemen Hunor szerint a héten a parlamenti többség elvi keretei rajzolódtak ki, és jövő héttől kezdik körvonalazni a struktúrát, miután a parlamentet validálja az országos választási hatóság.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!