Marcel Ciolacu maradhat a PSD elnöke
Bár a múlt vasárnapi elnökválasztáson ért gyenge eredménye miatt lemondott a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöki tisztségéről, Marcel Ciolacu mégis maradhat a párt élén, legalábbis a szóvivői szerepkörrel megbízott Victor Negrescu EP-képviselő ezt tartja valószínűnek.
Negrescu az RFI-nek azt mondta, arra számít, hogy a PSD hétfői ülésén akár egyhangúlag bizalmat szavaznak Marcel Ciolacunak, és őt kérik fel, hogy a párt élén maradjon, és elkezdje a koalíciós tárgyalást a többi parlamentbe bejutott párttal.
„A mostani kényes helyzetben szerencsés lehet ez a döntés, mert tapasztalt és szakértelemmel bíró emberekre van szükség. Ciolacu még mindig hivatalban lévő miniszterelnök és az elnökválasztás tekintetében szerencsésnek gondolom, hogy ebből a pozícióból kezdjünk tárgyalni” – mondta Negrescu.
A vasárnap esti exit-poll eredmények utáni beszédet egyébként Ciolacu tartotta meg.
A parlamenti választások majdnem végleges eredménye szerint a PSD mind a képviselőházban, mind a szenátusban az első helyen végzett 22,07, illetve 22,42 százalékkal, igaz, hogy ezek az eredmények a PSD történetének legrosszabbjai. A PSD ugyanakkor nem lesz megkerülhető a kormányalakításban, bárkit is kérjen fel erre a feladatra a leendő miniszterelnök.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom