Úgy megörült a POT elnöke a parlamentbe jutásnak, hogy megfogadta, három napig csak vizet fog inni

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Anamaria Gavrilă, a Fiatal Emberek Pártja (POT) elnöke háromnapos vízböjtre ítélte magát, miután pártja átlépte a választási küszöböt, írja a Digi 24.

A POT elnöke a háromnapos vízböjttel hálát akar adni a kapott szavazatokért, és felkéri kollégáit is, hogy csatlakozzanak hozzá. „Megtiszteltetés ez számunkra, szívből köszönjük a románoknak, hogy felébredtek, hogy velünk vannak, érezzük az erejüket. Mindenekelőtt dicsőség Krisztusnak mindazért, amit nekünk adott, és azért az irányért, amely felé Romániát terelte” – mondta Anamaria Gavrilă.

A POT elnöke felkeltették a romániaiak figyelmét, mert most „rájöhettek, hogy pártot építeni anélkül is lehet, hogy valaki állna mögöttünk, anélkül, hogy rendkívüli összegű pénzeszközökkel rendelkeznénk, csak az emberek erőfeszítései révén”.

A parlamenti választásokat a PSD vezeti, mögötte az AUR, a PNL és az USR. Diana Diana Șoșoaca SOS Románia pártja, a Călin Georgescut támogató POT átlépte a parlamenti küszöböt. Az RMDSZ 6,50 százalék körül végez.

Az exit poll adatok szerint Nicolae Ștefănuță SENS pártja és a Ludovic Orban féle Jobboldal ereje (Forța Dreptei) nem jut be a parlamentbe.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!