Ilie Bolojan: A PNL hajlandó részt venni egy kormánykoalícióban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) ideiglenes elnöke, Ilie Bolojan az exit-poll eredmények közzététele után azt mondta, pártja megígéri azoknak, akik múlt vasárnap, az elnökválasztáson is támogatták, és azoknak is, akik az azóta lezajlott irányváltás hatására tértek vissza a támogatók közé, hogy nem okoznak nekik csalódást.

Bolojan kijelentette, hogy a liberálisok hajlandóak részt venni egy kormánykoalícióban, és hogy a vita alapját az általuk javasolt reformprogramnak kell képeznie.

„Ami a szavazás eredményét illeti, mint láthatják, szétszórt, többpárti parlament várható, és azt hiszem, elkerülhetetlenül felmerül a koalíciós kormányalakítás kérdése. A PNL hajlandó részt venni egy ilyen koalícióban oly módon, hogy modernizáló tényező legyen az ország számára, és a vita alapja az általunk vállalt reformprogram lesz” – mondta. Bolojan korábban azt nyilatkozta, a PNL a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) biztosan nem lép koalícióra.

A PNL az Inscop közvélemény-kutató exit-pollja szerint 13,7 százalékot ért el a képviselőházban és 14,6 százalékot a szenátusban.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!