Bolojan: a PNL az AUR-ral biztos nem lép koalícióra, inkább ellenzékben marad
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) ahelyett, hogy részt vegyen egy olyan kormányban, amely ismét csalódást okoz, inkább ellenzékben marad, jelentette ki a Digi24 hírtelevízióban kedd este Ilie Bolojan.
A párt ideiglenes elnöke azt mondta, az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye után feltöredezett parlament várható. „Nyilvánvaló, hogy – Románia normális, európai, modernizációs irányának fenntartása érdekében –, nem fogunk többséget alkotni például az AUR-ral, az egyik olyan párttal, amely biztosan bejut a parlamentbe” – mondta.
Bolojan felszólította a politikusokat, hogy hagyjanak fel egymás szidalmazásával és javasoljanak megoldást Románia megreformálására. „Annak a politikai elitnek, amely az elmúlt 20 évben adminisztrálta Romániát, nagy felelőssége van abban, hogy mire szavaztak vasárnap a romániaiak. Ha csalódást okozol, ígérsz, de azt nem tartod be, akkor az emberek nyilván hajlamosak ellened szavazni” – mondta.
A Bihar megyei tanács elnöke hétfő este lett a PNL ideiglenes elnöke, miután Nicolae Ciucă választási veresége után lemondott. A PNL államfőjelöltje mindössze 8,79 százalékot ért el az elnökválasztás első fordulójában, amivel az ötödik helyre került.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom