Már több mint 2,2 millióan szavaztak a 2024-es parlamenti választásokon

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A nemzetközi sajtó az elmúlt 35 év legfontosabb választásának nevezte a parlamenti választást, és a választási részvételből úgy tűnik a romániai választók is hasonlóképp gondolnak rá.

11 óráig több mint 2,2 millió román állampolgár szavazott az országban és több mint 208 000 a diaszpórában. A választási részvétel elérte a 12,22%-ot. A legmagasabb részvételi arányt Olt megye tartja (14,73%), de az ország déli megyéiben is magas a részvétel. Erdélyben 10 százalék körüli. Hargita megye kiemelkedik a maga 12,68 százalékával. Szinte a duplája a 2020-as részvételnek (7,19%).

Ez 44 százalékos növekedést jelent a 2020-as parlamenti választások 11 órai, 7,68 százalékos részvételi arányához képest.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!