Marcel Ciolacu: Románia európai és NATO-útjának folytatásáért szavaztam
Marcel Ciolacu, a PSD leköszönő elnöke is szavazott már, miután kilépett a szavazóhelyiségből azt nyilatkozta, hogy döntésével Románia EU- és NATO-tagságának, valamint a schengeni csatlakozás célkitűzésének megerősítését támogatta. „Ma a románoknak a stabilitás és a káosz között, a fejlődés és az európai uniós alapok felhasználása, illetve azok hiánya között kell választaniuk. Ez a nap kulcsfontosságú, hogy folytassuk az európai és észak-atlanti utunkat, mert ez a legfontosabb, amit ma választhatunk” – mondta Ciolacu, aki nem Bukarestben, hanem Buzăuban szavazott.
Az elnökválasztás első fordulója után kialakult politikai káoszban sokan vélték úgy, hogy a szavazatok újraszámolását a PSD érdekében rendelték el, hiszen az Alkotmánybíróság bírói között többségben vannak a PSD-hez köthető személyek. Ennek ellenére Marcel Ciolacu határozottan kijelentette, hogy semmilyen körülmények között nem kíván elnökjelöltként indulni. Az újraszámolás eredményét vasárnap este 10 órakor teszi közzé a Központi Választási Iroda.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom