Kétszer is le akarta adni a voksát egy Dolj megyei férfi
Nyomoznak a Dolj megyei rendőrök egy férfi ügyében, aki a parlamenti választásokon kétszer is meg akarta szavazni favoritját – írja a Digi 24.
A férfi először a kiegészítő listán szavazott a megye egy másik településén, Drănic szavazóhelyiségben, majd fogta magát, és a Dolj megyei Segarcea városában is bepróbálkozott.
Nem járt sikerrel, mert ha le is tépte volna a Votat (szavazott) feliratú ragasztóst, amit a szavazóhelyiségekben a személyi igazolványok hátára ragasztanak, akkor is ott van a személyiket ellenőrző rendszer, ami rögtön felismeri a turpisságot. Így a férfi kezébe már aligha kerülhetett a második pecsét, választási csalási kísérlete rögtön félbeszakadt.
Eddig egyébként a hatósághoz 19 választási incidensről érkezett jelentés, közülük 8 alaptalannak bizonyult, három másik bejelentés ellenőrzése folyamatban van, egyet pedig a Központi Választási Irodának küldtek át megoldásra – közölte a belügy.
Öt figyelmeztetés és két 6500 lejes bírság is érkezett a választási eljárással kapcsolatos szabálysértések miatt. Például a szavazólap lefényképezése, a választási propaganda folytatása, többek között a közösségi médián keresztül.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom