Kelemen Hunor Csíkkarcfalván szavazott

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke szokásához híven szülőfalujában, Csíkkarcfalván szavazott. A megjelenő román sajtónak arról beszélt a szavazás után, hogy a mai választás tétje a Kelet és Nyugat, múlt vagy jövő közötti választás, a magyar újságíróknak pedig arról, hogy: „December 1-jén mi, magyarok nem veszíthetünk! Ma arra szavaztam, hogy legyen magyar jövő Erdélyben, Romániában.”

Kelemen a magyar szövegben már nem hivatkozott a Kelet vs. Nyugat kihívásra, inkább a „magyar jövő”, „anyanyelvünk védelme”, „családunk és gyerekeink jövője” voltak a hívószavai, és a „magyarellenes erők” említésével a fenyegető veszélyre utalt, amit csak teljes mozgósítással lehet elhárítani.

Hozzátette: a magas külföldi részvételt itthon magyar szavazatokkal kell ellensúlyozni, hogy „megvédhessük a megszerzett jogainkat.”

Az elnökválasztás első fordulója után Kelemen kiemelte, hogy a második forduló kemény versenyt ígér Călin Georgescu és Elena Lasconi között, és aggodalmát fejezte ki a szélsőséges erők térnyerése miatt. „Valós veszély, hogy a parlament közel 40 százaléka olyan erőkből álljon, amelyek tagadják a demokrácia értékeit” – mondta. Kelemenék nem nyilatkoztak arról, hogy az elnökválasztás második fordulójában kit támogatnak, ezt jobb esetben csak a parlamenti választások után, december 2-án fogják bejelenteni, de az is lehet, hogy a bejelentés elmarad.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!