George Simion a nemzeti ünnepre és a fiatalokra gondolva szavazott

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke közvetlenül az urnanyitás után pecsételt Foksányban, nehogy lemaradjon a szavazatleadási nagyot mondásról.

George Simion a Digi 24 szerint azt mondta, a nemzeti ünnepre, őseire és a fiatalokra gondolva szavazott. „Azért szavaztam, hogy 35 év után először megszabaduljunk a láncoktól, a béklyóktól, azoktól, akik a szegénység rabjaiként akarnak tartani minket egy gazdag országban. A menekültként külföldre utazó románok szem előtt tartásával szavaztam. Azzal a gondolattal szavaztam, hogy ők nem árulók és nem is képzetlen munkások” – csapott át populizmusba a szélsőjobboldali politikus.

Hozzátette, hogy az idősek is fejében jártak, akiket ma állítása szerint megaláznak, az utalványok, a kuponok, a különböző szociális juttatások fogságában tartanak.

Állítása szerint az időseket tegnap azzal fenyegették meg, hogy szociális juttatások, nyugdíjak nélkül maradnak, ha nem szavaznak helyesen. „Nincs olyan, hogy helyes út, van az, amit itt mindenki a szívében érez, van minden szuverén állampolgár akarata, és én annak tudatában szavaztam, hogy a szavazatom számít, hogy a demokráciát ne gúnyolják ki, hogy szabad választások legyenek, és hogy ne ismétlődjön meg az első forduló, ahogy egyesek akarják” – tette hozzá az AUR vezetője.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!