Exit-pollok előtt: az AUR első helyben, a PSD egy jövendő egységkormányban reménykedik
A pártok központjaiban feszült és egyben bizonytalan légkör uralkodik. Az exit-poll eredményeket 21 órakor teszik közzé, de a pártok vezetői és tagjai már órákkal korábban összegyűltek, hogy felkészüljenek a várható eredményekre. Az előző heti elnökválasztási exit-poll fiaskó miatt az eredmények előrejelzése különösen nehéz.
A Szociáldemokrata Párt leköszönő elnöke, Marcel Ciolacu már kora este megérkezett. A pártvezetők, köztük Mihai Tudose kampányfőnök, arra készülnek, hogy a 21 órás exit-poll bejelentés után nyilatkozatot tegyenek. Tudose a nap folyamán megemlítette, hogy egy nemzeti egységkormány lehetőségét is elképzelhetőnek tartja, ha a választási eredmények indokolttá teszik.
Az AUR kampányközpontjában most visszafogottabb a hangulat, mint az elnökválasztási első forduló estéjén. Az AUR vezetői abban reménykednek, hogy pártjuk megszerezheti az első helyet. Marius Lulea, az AUR első alelnöke, egy televíziós interjúban „államcsíny-kísérletről” beszélt, amely szerinte az elnök környezetéből indult.
Az USR központjában nyugodt a légkör. Bár Lasconi még nem érkezett meg a központba, csapata biztosította, hogy hamarosan csatlakozik. Az USR a választási szervezettségében bízik, és optimistán várja az eredményeket.
A pártok mindegyike feszült figyelemmel várja az exit-poll eredményeket, amelyek kulcsfontosságúak lehetnek a következő parlamenti összetétel és a lehetséges kormányalakítás szempontjából.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom