Diana Șoșoacă csalást kiált: kérni fogja a választások érvénytelenítését, mondja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az SOS Románia elnöke szerint, akit egyébként kizárt az alkotmánybíróság az elnökválasztási versenyből, a választási exit-poll eredmények után sem hazudtolta meg önmagát: egyenesen a parlamenti választások megsemmisítését követeli. Az exit-poll szerint ugyanis az SOS Románia épphogy megugrotta a parlamenti küszöböt 5,5%-kal.

„Szervezett lopás zajlik! Zsákokban hordják a szavazatokat ismeretlen helyekre, taxikban utaznak a választási bizottságok helyettesei, és mindez a kormány hallgatólagos jóváhagyásával történik!” – fakadt ki Șoșoacă élő adásban. „Plasztik zsákokban hordják a demokráciánkat a szeméttelepre!” – kiabálta.

„Ez nem demokrácia, ez politikai bohózat!” – folytatta, majd bejelentette, hogy panaszt tesz a kormány, a külügyminisztérium és számos televíziós csatorna ellen, mert az exit-poll eredmények idő előtti közzététele szerinte illegális, és befolyásolja azokat, akik még nem szavaztak.

Șoșoacă szerint az ország egyetlen reménye, ha az „igazi szuverenisták”, azaz az AUR és az SOS, egyesítik erőiket. Elmondta, hogy nyitott lenne az AUR párttal való közös munkára, különösen Claudiu Târziuval, de George Simionról azt mondta, nem világos, hogy „melyik oldalon áll.” Șoșoacă kijelentette, hogy ha Simion együttműködik a PSD-vel, PNL-vel, USR-rel vagy az RMDSZ-szel, akkor kiderül, hogy „egy követ fúj” Marcel Ciolacuval. „Simionnak el kell döntenie, hogy melyik csónakban evez” – jegyezte meg ironikusan az AUR vezetőjére célozva. „Ha összeáll a PSD-vel, akkor kiderül, hogy ugyanazon csapat része, akik elárulták az országot” – tette hozzá.

Ígéretet tett arra is, hogy visszatér a román parlamentbe, ahol – saját szavaival – „megkeseríti a politikai árulók életét, amíg maguktól fel nem kötik magukat.” A drámai hangvételű beszédét egy vallásos fordulattal zárta: „Imádkozni fogok, és hagyom, hogy Isten vezessen.”

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!