Már hivatalosan is Nagy Zoltán független polgármester vezeti Gyergyószentmiklóst
Beiktatták az új tanácstestületet Gyergyószéken. Csütörtökön Gyergyószentmiklóson 14 tanácsos és a város újonnan választott független polgármestere, Nagy Zoltán is letette az esküt, ezzel már hivatalosan is ő vezeti a várost az RMDSZ többségű városi tanáccsal közösen. „Gratulálok, és a jó együttműködés reményében kitartást kívánok munkájukhoz!” – kommentálta az eseményeket Barti Tihamér, a Gyergyó Területi RMDSZ elnöke.
Mint arról beszámoltunk, Nagy Zoltán független polgármesterként szerzett mandátumot Gyergyószentmiklóson, de sikerült kiegyeznie az RMDSZ-el, melynek területi szervezete, ha tehette volna, a szövetség színeiben is indította volna őt a választásokon. Ezt a azonban a Szövetség Állandó Tanácsa nem engedélyezte az előválasztás esetében. Nagy Zoltánnak így is sikerült győznie, és már beiktatása előtt bejutott a polgármesteri hivatalba, mint városmenedzser, és feladatokat vett át Csergő Tibor RMDSZ-es gyergyószentmiklósi polgármestertől, illetve már akkor közösen hoztak meg döntéseket.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom