Megszökött a robbantásos bankautomata-rablás két gyanúsítottja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Megszökött a rendőrök elől két előzetes letartóztatásban levő férfi, miközben az aradi bíróságra kísérték őket vizsgálati fogságuk meghosszabbítására. A szökevények a világosi robbantásos bankautomata-rablás gyanúsítottjai, írta az Agerpres. Az egyik szökevényt csak három és fél óra keresés után sikerült elfogni a Magyarországgal közös határszakasz közelében, Nagyiratos település térségében, közölte később a rendőrség.

Az Arad megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a két gyanúsítottat előzetes letartóztatásuk meghosszabbítására szállították pénteken az aradi törvényszékre. A fogvatartottaknak a járműről való leszálláskor sikerült megszökniük.

Mindkét gyanusítottat a bankautomata-rablás után egy héttel, július 12-én fogták el a nagylaki határátkelő közelében. Később egy harmadik gyanusítottat is előzetes letartóztatásba helyeztek. A nyomozás során az is kiderült, hogy a gyanusítottak közül ketten hasonló akcióra készültek a horvátországi Fiuméban is.

Az egyik világosi bankautomatát július 5-én robbantották fel, a tettesek elvittek az ATM-ből 200 ezer lejt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!