Horvátországi bűnügyben is érintett az Arad megyei robbantásos bankautomata-rablás két gyanúsítottja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Horvátországi bankautomaták kifosztásához is köze lehet az Arad megyében elkövetett robbantásos bankautomata-rablás két gyanúsítottjának, írta az Agerpres.

Az egyik világosi (Şiria) bankautomatát július 5-én robbantotta fel három férfi, akik elvittek az ATM-ből 200 ezer lejt. A három gyanúsítottat elfogták, jelenleg előzetes letartóztatásban vannak.

A román rendőrség szombati közleménye szerint a nyomozás során kiderült, hogy a gyanúsítottak közül ketten hasonló akcióra készültek a horvátországi Fiuméban is, ahol egy leparkolt autóban az ATM felrobbantásához szükséges kellékeket hagytak. A román rendőrök információi alapján a horvát hatóságok azonosították a járművet, amelyben oxigén- és acetilénpalackokat, valamint más eszközöket találtak.

Az új információk további három, hasonló módszerrel véghezvitt horvátországi ATM-rablás ügyét segíthetnek felgöngyölíteni, amelyek közül kettőt Zágrábban, egyet pedig Fiume Gornja Vezica városrészében követtek el – közölte még a rendőrség.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!