Meghalt a székelyudvarhelyi falomlás óta kómában fekvő diáklány

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Meghalt kedden Marosvásárhelyen a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának összeomlásakor megsérült 17 éves tanuló, aki december 18-i óta kómában volt, írja a News.ro.

A Maros Megyei Sürgősségi Kórház képviselője szerint a többek között gerincsérülést szenvedett lányt az intenzív osztályon ápolták, intubálva volt, hemodinamikailag instabil, a beutalásától kezdve kritikus állapotban.

Ő az összeomlott épület második halálos áldozata, a 18 éves születésnapja előtt nem sokkal meghalt Sipos Dávid Gábor mellett, aki már a helyszínen életét vesztette.

A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának egy része december 18-án délután összeomlott, miután a több mint száz éves épület körül csatornázás miatt két méter mély árkot ástak. Négy diáknak nem sikerült időben kimenekülnie, a másik két tanuló könnyebb sérüléseket szenvedett és már decemberben elhagyták a kórházat.

A munkálatokat végző helyi vállalkozás, a Lareno – Fa Kft. adminisztrátorát és egyedüli részvényesét, László Szilveszter Sándort gondatlanságból elkövetett emberöléssel és gondatlanságból elkövetett testi sértéssel vádolják, jelenleg hatósági ellenőrzés alatt áll.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!