Szombaton hazarepült az orosz nagykövetség 40 kiutasított alkalmazottja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Hat óra késéssel szállt fel az az orosz utasszállító repülőgép, mely a bukaresti orosz nagykövetség 40 kiutasított alkalmazottját szállította haza, írja a G4Media. A gép délután 7 óra előtt 10 perccel indult útnak, miután sikerült a csomagokkal kapcsolatos összes problémát megoldani.

Az orosz diplomaták kiutasítására vonatkozó intézkedést Románia az ukrajnai orosz invázióval összefüggésben tett lépéseik nyomán hozta meg, és június 8-án tette nyilvánossá. A döntés 11 diplomatát és 29 műszaki illetve adminisztratív feladatot ellátó alkalmazottat érintett, azonban azt, hogy személy szerint kik kell hazautazzanak, az orosz hatóságok döntötték el.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!