Románia arra kötelezi Oroszországot, hogy 40 fővel csökkentse a nagykövetségén dolgozók számát

Románia csütörtökön felszólította a bukaresti orosz nagykövetséget, hogy 40 fővel – 11 diplomatával és 29 műszaki illetve adminisztratív feladatot ellátó alkalmazottal – csökkentse romániai személyi állományát, írja a külügyminisztérium közleménye alapján a G4Media.
A román hatóságok döntése értelmében az Orosz Föderációnak 51 poszttal – azaz 21 diplomatával és 30 műszaki illetve adminisztratív feladatot ellátó alkalmazottal – kell csökkentenie a Romániában meglévő munkahelyeinek számát. A leépítendő posztok és a tényleges személyzeti létszámcsökkentés közötti különbség abból adódik, hogy nincs minden állás betöltve a nagykövetségen.
Bukarest az elmúlt két évben több orosz diplomatát utasított ki, amire a Kreml hasonló válaszokat adott.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom