George Niculescu az ANRE új elnöke, Nagy-Bege Zoltánt leváltották az alelnöki tisztségből

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A parlament együttes plénuma szerdán megszavazta George Niculescu kinevezését az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöki tisztségébe, írja az Agerpres. Niculescu kinevezése mellett 256, ellene 24 törvényhozó voksolt.

Az ANRE alelnöki tisztségébe Gabriel Andronachét választotta meg a parlament 263 igen és 6 nem szavazattal. Eddig a tisztséget Nagy-Bege Zoltán töltötte be, és mint írtuk, az RMDSZ bojkottálta a parlamenti ülést, amiért leváltották.

Az ANRE szabályozó bizottságának tagjává választották ugyanakkor Bumb Sorint 260 igen és 80 nem szavazattal, illetve Cornelia Sulgert, akinek kinevezését 244 támogatták, 96-an ellenezték.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!