Országos Meteorológiai Szolgálat
Hóvihar söpör végig Románia déli és keleti térségein – Háromszék sem marad ki a tél szorításából
Sárga jelzésű figyelmeztetés van érvényben 16 romániai megyében, köztük Kovászna megyében is: a havazást többfelé erős szél kíséri, emiatt romlanak az útviszonyok, több útszakaszt lezártak vagy...
Beborította a hó az ország felét: a közlekedés megbénult, de a bukaresti levegőminőség óriásit...
A déli és keleti térségben első- és másodfokú riasztás van érvényben, a hatóságok nagy erőkkel dolgoznak a hó eltakarításán.
Akár mínusz 14 fok is lehet: fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztetnek a...
Az Országos Meteorológiai Szolgálat sárga jelzésű riasztásokat adott ki fagyos időre, erős szélre és hóviharokra. Kelet-Erdélyben és Moldvában akár mínusz 14 fokig is lehűlhet a levegő.
Ne tegye el a hólapátot, péntekig még biztosan szüksége lesz rá
Erdély középső, déli és keleti térségeiben vegyes csapadékra és helyenként jegesedésre kell számítani, hívja fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Újjáépült a nyáron leégett vlegyászai meteorológiai állomás
Romániai viszonyokhoz képest gyorsan, mindössze 5 hónap alatt készült el az új épület.
Augusztus végén hűvösebb idő jön, szeptemberben enyhe melegedés várható
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint augusztus végén hűvösebb idő és több csapadék jön Erdélyben. Szeptemberben enyhe felmelegedés várható, főként az ország déli és nyugati részein.
Gyakori villámlásokkal és jégesővel kísért felhőszakadásra figyelmeztetnek a meteorológusok
Kilenc megyére adtak ki másodfokú riasztást.
A hétvégén kánikula, hétfőtől lehűlés várható Romániában
A nyugati megyékben átlagosan 9 fokkal csökkenhet a hőmérséklet, ott, ahol most tikkasztó a hőség. Ezzel egyszerre esőzésekre is számítanak a meteorológusok.
Kellemetlen hőérzet és magas páratartalom kíséri a kánikulát, elsőfokú hőségriasztás lép életbe
A magas hőmérséklet akár a hét végéig is kitarthat egyes nyugati, délnyugati és központi térségben.
Hétfőn 41 fokos hőség várható Dél-Romániában
Mehedinți és Dolj megyében vörös riasztás van érvényben, de az ország több részén is kánikulára készülhetünk hétfőn – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.









