Országos Meteorológiai Szolgálat

Erdélybe is megérkezik a hőség: ma még elviselhető, hétfőtől viszont egyre több megyében lép...
A szombati forróság után vasárnap Erdély déli peremét is elérte a hőség. Hétfőtől újabb megyék kerülnek sárga figyelmeztetés alá – Székelyföld egyelőre kimarad.
Viharokra figyelmeztetnek az ország keleti és délkeleti részén
Narancssárga és sárga riasztást adott ki az ANM. A délkeleti megyékben heves szél, jégeső, villámlás és akár 60 liter eső is hullhat négyzetméterenként – Erdély nagy része is érintett.
A hét végéig biztosan marad a télies időjárás az egész országban
Erdély keleti megyéiben mínusz 10 fokra is lehűlhet a levegő.
Kellemetlen esős, szeles idő lesz a hét hátralevő részében Románia nagy részén
Az Országos Meteorológiai Szolgálat sárgajelzést adott ki Románia öt megyéjére.
Viszlát fagy, helló napsütés! – jelentősen felmelegedik az idő jövő héttől
A meteorológusok szerint március végéig nem kell tartani újabb lehűlésektől, így a mezőgazdasági terményeket sem fenyegeti a fagy.
Kedd reggelig az egész országban kiadós esők, lehűlés és vegyes halmazállapotú csapadék várható
Különösen az Erdélyi Szigethegységben, a Keleti- és Déli-Kárpátokban várhatók kiadós esők.
Szombat délutánig záporokra, péntekig árvizekre figyelmeztetnek
Az ország legnagyobb részében helyenként villámlásoktól kísért záporok várhatók.
Farkasordító hideg lesz a héten majdnem egész Romániában
A „legmelegebb” órákban is maximum 0 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Kövess minket Facebookon is!