Mesterséges intelligencia
Írd meg a hatalom megtartásának tervét – mondta az ember, és a MI megírta
Egyre kevésbé látjuk a különbséget valódi tudás és annak algoritmizált utánzata között – és ez nemcsak a demokráciára, de a józan gondolkodásra is veszélyes lehet.
MI-tesztelés élőben: videógenerálást, mélykutatást mutatunk be a CsakabAI-ban
Nemcsak beszélgetünk az MI-ről, hanem élőben teszteljük a legújabb videógeneráló algoritmusokat, és azt, hogy hogyan segít a ChatGPT mélyreható kutatásban.
Az MI-alapú chatbotok az egyetemistáknak segítenek, az oktatóknak meggyűjtik a baját
Egyetemi hallgatókat és oktatókat kérdeztünk arról, hogyan látják a mesterséges intelligencia szerepét az oktatásban, megtudtuk, hogyan lehet használni a chatbotokat, mivel segítenek és mivel ártanak.
Vissza a kályhához, avagy a mesterséges intelligencia és dezinformáció kezelésének lehetséges...
Azok a szövegek, amelyeket az MI generál, nem feltétlenül állnak a tudomány talaján. Ez pedig tovább erősítheti az áltudományos szövegek terjedését vagy a tudományba vetett bizalom csökkenését.
Musk chatbotja, a Grok szerint alkotója nem terjeszt álhíreket, de halálbüntetést érdemelne
A mesterséges intelligencia-alapú chatbot nekünk „magyarosan” magyarázta el, mi a helyzet.
A manipulálás és a hatalomkoncentrálás tökéletes eszköze: a mesterséges intelligencia
A mesterséges intelligencia nem csupán a technológiai fejlődés motorja, hanem egyben a társadalmi és gazdasági hatalmi viszonyok alakítója is, hiszen azok, akik fejlesztik és irányítják, saját...
Aggódik a mesterséges intelligencia miatt a Google volt vezére
Eric Schmidt szerint a legnagyobb kockázat az, hogy az MI-t biológiai fegyverek előállítására használhatják rosszindulatú szereplők.
A DeepSeek sajnálja, de Micimackó és Hszi Csin-ping kapcsolata meghaladja a hatáskörét
Kipróbáltuk a DeepSeek-et: a kínai mesterséges intelligencia szívesen beszélt a konkurenciájáról, vagyis a ChatGPT-ről, de szülőhazájáról és a pártfőtitkárról hallgatott.
Az EU betiltotta a legveszélyesebbnek ítélt mesterséges intelligenciás rendszereket
Vasárnap lépett életbe az AI Act nevű rendelet első intézkedése, így már tilos a prediktív profilozás, a valós idejű biometrikus azonosítás és az érzelemfelismerő rendszerek használata is.
Az OpenAI bemutatta az MI-ügynökét, ami helyettünk használja az internetet
El akarja intézni a bevásárlást? Csak mondja meg az MI-ügynöknek, és végignyomkodja a saját böngészőjében az egészet. Mondjuk egyelőre nem túl hatékonyan.