Petíció indult az európai vadon élő állatok mérgezése ellen
Az illegális mérgezés számos ritka és védett madár- és emlősfajt fenyeget, valamint veszélyezteti a lakosságot és házikedvenceiket is, emiatt aláírásgyűjtés indult a káros gyakorlat megfékezésére, írja közleményében a Milvus Egyesület. Mint rámutatnak, a mérgezés messze a legfőbb ember okozta halálozási ok például olyan, védelemre szoruló faj esetében, mint a vörös kánya (Milvus milvus).
A ritka ragadozó határon átívelő védelméért dolgozó szervezetek, valamint európai partnereik egy beadványt fogalmaztak meg, amelyben kérik az Európai Parlament tagjait, hogy találjanak határokon átnyúló, uniós szintű megoldásokat a vándorló fajokat érintő mérgezések megfékezésére.
A petíció kezdeményezői az alábbiakat javasolják:
- A március 1-i „A vadállatok szándékos mérgezése elleni nap” támogatását a közvélemény és a politikai döntéshozók figyelmének felkeltése érdekében, mivel a téma fontossága alábecsült és kevéssé ismert.
- Szisztematikus adatok gyűjtését egész Európában annak érdekében, hogy létrejöjjön a mérgezéses esetek adatbázisa, és azonosíthatók legyenek a „forró pontok”. Ideális esetben ezt az adatbázist az Európai Unió vagy annak valamely szervezete kezelné.
- A 2020–2030-as római stratégiai terv (A vadon élő madarak illegális leölésének, elejtésének és kereskedelmének felszámolása Európában és a mediterrán térségben) folytatásának és fokozott végrehajtását.
Eddig több mint 4000 személy és szervezet írta alá a petíciót, melyhez itt lehet csatlakozni.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!