Gyűjtést indít a Milvus, hogy online tudjuk nézni a gólyákat
Gyűjtés indított a Milvus Csoport, hogy online tudjuk követni mindkét sáromberki gólyafészket – jelentette be az egyesület.
„Az egyik webkamerát már két hete újraindítottuk, a másik webkamera viszont működésképtelen. Sajnos, idén az anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé a kameracserét, ezért a ti segítségeteket kérjük. Reméljük újra együtt gyönyörködhetünk madarainkban” – írták, és egy tavaly májusi felvételt is megosztottak a gólyafészekből.
Erdélyben több gólyafészek is van, amit márciustól szeptemberig online lehet követni. A Milvus Csoport által működtetett két kamera mellett még az Apáthy István Egyesület által üzemeltetett magyarfenesi megfigyelés híresebb.
Ez egyik bekamerázott sáromberki fészekbe már visszatértek a gólyák, a magyarfenesi fészeknél még várják, hogy megérkezzen Leske és Miska, akiknek az erdélyi életét 2017 óta lehet online nyomon követni. Sáromberkén az első webkamerát másfél évtizede tették ki a falu központjában található fészekbe.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom