Kinyitották az űrkapszulát, kiszálltak az űrhajósok
A csapatot az orvosi tiszt köszöntötte elsőként a Shannon fedélzetén. Az űrhajósok kezdetnek néhány használati tárgyat adtak ki a kapszulából, többek között a tabletjeiket és a lábtámaszukat. A kiszállás hosszú folyamat volt, hiszen az űrhajósok biztonságosan rögzítve voltak a járműben, és a gravitációs környezetet is újra szokniuk kellett.
Elsőként Peggy Whitson hagyta el a Dragont, majd Shubhanshu Shukla indiai űrhajós. Őket követte a lengyel Sławosz Uznański-Wiśniewski, majd Kapu Tibor. Mindannyian mosolyogva szálltak ki a kapszulából.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom