Elon Musk szerint most, hogy az Antarktisz McMurdo kutatóállomásán is el lehet érni a Starlink miniműholdakat, a szolgáltatás minden kontinensen aktív. A SpaceX vezérigazgatója – hol máshol – Twitteren jelentette be a nagy eseményt.
A szolgáltatás a közelmúltban vált aktívvá Afrikában, Mozambikban és Nigériában, és az év végére a Fülöp-szigeteken indul, hogy Délkelet-Ázsiában is jelen legyen.
Érdemes megjegyezni, hogy Musk nem tette lehetővé a Starlink használatát Oroszországban, de az orosz-ukrán háború elején bekapcsolta Ukrajnában, ahol hálózatkimaradások is nehezítették az ukránok életét.
Jelenleg több mint 3000 Starlink műhold kering a Föld körüli pályán, és a SpaceX továbbra is legalább ezerrel szeretné bővíteni az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága által jelenleg engedélyezett állományát. A cél az, hogy a konstellációt akár 50 ezer repülő routerre is fel tudják tornázni.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom