Megnyílt Pelé aranyszarkofágos mauzóleuma Brazíliában

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Santosban, a brazíliai Sao Paulo egyik külvárosában megnyílt Pelé mauzóleuma, írja az AP.

Egy nagy, függőlegesnek mondható temető második emeletén alakították ki a legendás brazil játékos sírhelyét. A mauzóleum Pelé két arany szobrával fogadja a rajongókat; a padló műfűből van, és hangos éljenzés hallatszik a hangszórókból.

Fotók: Nelson Almeida / AFP
Fotók: Nelson Almeida / AFP

Az egyedüli futballistaként három világbajnoki címet szerző Pelét január 3-án helyezték itt örök nyugalomra, öt nappal azután, hogy 82 éves korában vastagbélrákban elhunyt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!