Megnyílt Pelé aranyszarkofágos mauzóleuma Brazíliában
Santosban, a brazíliai Sao Paulo egyik külvárosában megnyílt Pelé mauzóleuma, írja az AP.
Egy nagy, függőlegesnek mondható temető második emeletén alakították ki a legendás brazil játékos sírhelyét. A mauzóleum Pelé két arany szobrával fogadja a rajongókat; a padló műfűből van, és hangos éljenzés hallatszik a hangszórókból.


Az egyedüli futballistaként három világbajnoki címet szerző Pelét január 3-án helyezték itt örök nyugalomra, öt nappal azután, hogy 82 éves korában vastagbélrákban elhunyt.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom