Több mint 15 milliárd euróra nőtt Románia külkereskedelmi mérlegének hiánya

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az idei első fél évben 44 százalékkal, 15,437 milliárd euróra nőtt Románia külkereskedelmi mérlegének hiánya a tavalyi év azonos időszakához mérten – közölte kedden a román országos statisztikai intézet (INS) az MTI-vel.

A vizsgált időszakban a kivitel csaknem 24 százalékkal, 44,782 milliárd euróra nőtt, ugyanakkor a behozatal csaknem 29 százalékkal, 60,219 milliárd euróra emelkedett. A külkereskedelmi mérleg hiánya abszolút értékben 4,740 milliárd euróval volt nagyobb, mint tavaly a január és június közötti időszakban.

Júniusban az export csaknem 26 százalékkal, 7,864 milliárd euróra nőtt, míg az import 30 százalékkal, 10,554 milliárd euróra gyorsult. Így júniusban a külkereskedelmi mérleg hiánya elérte a 2,689 milliárd eurót.

Románia a külkereskedelmének csaknem 73 százalékát az Európai Unió tagállamaival bonyolítja le. Az első öt hónapban a kivitel 42 százalékát és a behozatal 32 százalékát autók és szállítási eszközök tették ki, mindkét oldalon ezek képezték a legnagyobb arányt.

Tavaly egész évben 5,301 milliárd euróval, csaknem 29 százalékkal, 23,698 milliárd euróra nőtt a deficit az előző évhez mérten.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!