A közösségi médiában szerveznek tüntetést a kolozsvári autósok

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A magas üzemanyagárak miatt az autósók a közösségi médiában szerveznek tüntetést a kolozsvári töltőállomásokhoz. Egy erre a célra létrejött Facebook csoportban a tagok arról egyeztek meg, hogy június 30-án, csütörtökön délután 17 órakor a kolozsvári Mărăști negyedi OMV-kútnál találkoznak, majd onnan a város többi töltőállomásához is szétszélednek.

A tüntetők célja, hogy fennakadásokat okozzanak a töltőállomások környékén azzal, hogy szándékosan feltartják a forgalmat, vagy azzal a már korábban is használt módszerrel, hogy tiltakozásul 1 lej alatti összegekre tankolnak.

A megmozdulás szervezői a közösségi médiában a kormány által csütörtökön bejelentett üzemanyagár-kompenzációt is kritizálják, amely szerintük nem jelent valós megoldást az autósok számára.

Nicolae Ciucă a csütörtöki kormányülést követően jelentette be, hogy 0,50 lejes ideiglenes üzemanyagár-kompenzációt vezetnek be a július és szeptember közötti időszakra.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!