Az iráni házelnök szerint a Hormuzi-szoros már nem lesz olyan, mint korábban
„A Hormuzi-szoros nem lehet ugyanaz, mint korábban, és nem térhet vissza a korábbi állapotába” – mondta Mohammad Bagher Ghalibaf, az iráni parlament házelnöke, aki szerint Izrael és az Egyesült Államok nem képes elpusztítani Irán haderejét.
Az olajszállítás szempontjából kulcsfontosságú Hormuzi-szoros válságának egyelőre nincs vége, mondta Ghalibaf egy tévéinterjúban. Irán katonai létesítményeit a háború kezdete óta intenzíven támadja az amerikai és az izraeli haderő, de a házelnök szerint Irán tanult a tavalyi 12 napos háborúból, és már átrendezte a rakétarendszereit.
„Azt hiszik, bombázókkal elpusztíthatják a létesítményeinket, de nem tudják, hogy a koncepciónk teljesen megváltozott” – mondta a politikus, hozzátéve, hogy Irán nem fogja megadni magát. Szerinte a háború végeztével minden megváltozik a Közel-Keleten, és semmi sem lesz úgy, ahogyan azt az USA szeretné.
(CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom