Az iráni állami média megerősítette a Baszídzs-milícia vezetőjének halálát
Az iráni állami média megerősítette, hogy megölték Golamreza Szolejmanit, a Baszídzs-milícia vezetőjét, aki a Forradalmi Gárda egyik vezető személye is volt.
Korábban az izraeli hadsereg már bejelentette, hogy az iráni elnyomórendszer egyik kulcsfigurájának tekintett Golamrezát megölték egy Teheránt ért légicsapással.
A Forradalmi Gárda közleménye szerint ez a „gyáva merénylet” rámutat a Baszídzs „fontos szerepére és fontosságára” az Egyesült Államok és Izrael elleni harcukban.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom