Megszólalt az új legfelsőbb vezető: Irán zárva tartja a Hormuzi-szorost

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az iráni állami tévében felolvasták Modzstaba Hamenei, Irán új legfelsőbb vezetőjének megválasztása óta tett első nyilatkozatát. Az ajatollah a képernyőn most sem volt látható. Hamenei az alábbi állításokat tette a nyilatkozatban:

  • Irán továbbra is zárva tartja a Hormuzi-szorost, hogy nyomást gyakoroljon az ellenségeire.
  • Irán hisz a szomszédos országokkal való barátságban, de tovább fogja támadni az amerikai támaszpontokat a térségben.
  • Más frontok megnyitását is fontolgatják, olyan helyeken, ahol Irán ellenségei gyenge pontjait véli felfedezni. Erre azonban csak akkor lesz szükség, ha a háború elhúzódik.
  • Irán meg fogja bosszulni a meggyilkolt irániakat, különös tekintettel a minabi iskolában megölt mintegy 110 gyerekre, akik egy iskolát ért támadásban haltak meg.
  • Felszólította az Egyesült Államokat, hogy szüntesse meg minden katonai bázisát a térségben.
  • Köszönetét fejezte ki Irán harcosainak, akik szerinte bátran harcolnak az arrogáns ellenféllel szemben.

(BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!