Az iráni külügyminiszter-helyettes tagadja, hogy aknákat telepítenének a Hormuzi-szorosban
Az iráni külügyminiszter-helyettes tagadta, hogy aknákat telepítenének a Hormuzi-szorosban. Korábban az Egyesült Államok jelezte, hogy megsemmisített a csatorna közelében néhány, erre felkészített hajót – írja a BBC.
„Néhány ország már kapcsolatba lépett velünk, hogy áthaladna a csatornán, és mi együttműködünk velük” – nyilatkozta külügyminiszter-helyettes, aki szerint azok az országok, amelyek csatlakoztak az Irán elleni „agresszióhoz”, nem részesülhetnek a biztonságos áthaladás előnyeiből, mivel a rezsim biztosítani akarja, hogy ne „kényszerítsék rá” újból a háborút.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom