Trump szerint az irániak mehetnek a foci-vb-re, de a biztonságuk miatt nem lenne helyénvaló a részvételük

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Donald Trump közölte, hogy szívesen látják az iráni labdarúgó-válogatottat a nyári foci-vb-n, de a saját életük és biztonságuk miatt nem tartja helyénvalónak a részvételüket.

„Az iráni labdarúgó-válogatottat szívesen látjuk a világbajnokságon, de őszintén szólva nem tartom helyénvalónak, hogy ott legyenek, a saját életük és biztonságuk érdekében” – írta az amerikai elnök a Truth Socialön.

Irán sport- és ifjúsági minisztere, Ahmad Donyamali korábban azt nyilatkozta, kizárt, hogy az iráni labdarúgó-válogatott ott legyen a nyári foci-vb-n. Gianni Infantino, a FIFA elnöke szerint Donald Trump amerikai elnök biztosította a Nemzetközi Labdarúgó-szövetséget, hogy az iráni válogatott részt vehet a nyári világbajnokságon.

Az iráni férficsapatnak június 15-én Új-Zéland, 21-én pedig Belgium ellen kellene pályára lépnie a kaliforniai Inglewoodban a világbajnokságon, majd a G csoport zárásaként június 26-án Seattle-ben az egyiptomiakkal csapna össze. Az amerikai, kanadai, mexikói közös rendezésű vb-re június 11. és július 19. között kerül sor.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!