Izrael közölte, hogy csapást mértek Irán egyik atomfegyver-fejlesztő létesítményére
Izrael hadserege (IDF) csapást mért Irán egyik atomfegyvereket fejlesztő központjára – közölték a Telegramon. Izrael szerint a Taleghan telephelyen Irán fontos fejlesztéseket hajtott végre, amelyek nukleáris fegyverekhez szükségesek. Az IDF azt írta, az elmúlt napokban Teheránban végrehajtott támadások részeként mértek csapást a létesítményre az izraeli hírszerzés információi alapján.
2025 nyarán, a tizenkét napos háború keretében az IDF már támadta Irán nukleáris infrastruktúráját, de az atomprogramban okozott károk ellenére Irán folytatta az ilyen irányú kutatást és fejlesztést – közölte az IDF.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom