Izrael figyelmeztette a libanoni lakosságot, hogy sürgősen hagyják el Bejrút déli külvárosait

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az izraeli hadsereg figyelmeztetést adott ki a Bejrút déli külvárosaiban lakó libanoniaknak, hogy azonnal hagyják el a területet. Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) azt közölte: „A Hezbollah terrorista tevékenységei kényszerítik arra az IDF-et, hogy erőteljesen fellépjen ellene. Az IDF nem szándékozik bántani önöket” – áll az üzenetben. Arra kérik a lakosokat, hogy további értesítésig ne térjenek vissza Bejrút déli városrészeibe.

Füst száll fel egy izraeli támadás után Bejrútban 2026. március 12-én – Fotó: Claudia Greco / Reuters
Füst száll fel egy izraeli támadás után Bejrútban 2026. március 12-én – Fotó: Claudia Greco / Reuters

(BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!